ירחון 2Know לניהול ידע
ירחון 2Know לניהול ידע
גיליון נובמבר 2005 - מהדורה מס' 74
גיליון נובמבר 2005 - מהדורה מס' 74
גיליון:
במדור החדשות של גיליון חודש ספטמבר הזכרנו את תחרות ניהול הידע המתקיימת זו שנה שלישית ברציפות במסגרת תחרות ה- IT AWARDS היוקרתית.
לתחרות נגשו 19 פרויקטים מארגונים שונים בישראל, מתוכם עלו לגמר שבעה.
שיא התחרות היה ב- 10/10/05  >>
תקופת אחרי החגים הנה תמיד תקופה של התחלות והתחדשות. אחד המאפיינים של תקופה זו מידי שנה הנו קורסים והעשרות. חברת ROM עוסקת בכך כל השנה, אך תקופה זו, יש לציין, מתאפיינת כתקופת הקורסים:
*קורס ניהול ידע "לדעת יותר"  >>
ככל שערכו של ניהול ידע מוכח בשוק העסקי, כך ערכו מתבטא במניות החברות שעוסקות בכך. היות וניהול ידע מתקשר בעולם העסקי לתחומי המחשוב, נכון להשוות את מגמותיו ביחס לתחומי מחשוב עיקריים. עיתון     2know תמיד מעדכן  >>
פורטלים מוקמים בהרבה ארגונים; ניהול ידע הנה פעילות המיושמת ביותר ויותר מקומות. ובכל זאת, אליה וקוץ בה. למרות ההשקעות הרבות, לא ניתן לענות על כל צורכי הידע של הגופים השונים בארגון. למרות צוותי הפיתוח הרבים, הפורטל הארגוני  >>
פרויקט ניהול ידע מעצם טבעו הוא מורכב. הוא מחייב שינוי הרגלי עבודה, אך יתרה מזו: הוא עוסק ב שינוי עמדות . לא כל אחד באופן טבעי רוצה לשתף ידע, ורוצה לעשות זאת על חשבון פעילויות אחרות בהן הוא עוסק בשגרת יומו.
בתחילת פעילות ניהול  >>
כידוע, בכל ארגון ישנו ידע גלוי - ידע הנמצא במערכות התפעוליות ובמערכות המידע, ידע שקל להגיע אליו, לחלוק בו ולעשות בו שימוש. מצד שני בכל ארגון יש גם ידע סמוי - אותו ידע חמקמק, נסתר ולא פורמאלי, שבד"כ נרכש ע"י אינטואיציות  >>
בכל חודש אנו ממליצים לכם על אתר הכולל חומרים מגוונים בנושא ניהול הידע. החודש, בחרנו באתר knowledge connections אתר צנוע, אך בהחלט בעל תכנים מעניינים לבעלי רמות ידע משתנים בתחום.
שווה קריאה >>
כנסים קורסים ויתר פורומים בארץ ובעולם.
"A man can only attain knowledge with the help of those others who possess it. This must be understood from the very beginning: One must learn from him who knows!!!"
George Gurdjieff
*בתודה למיכל גולדשטיין-  >>
המגזין נכתב ע"י חברת Rom Knowledgeware
Fax 077-5020772 * Tel 077-5020771/3 * רח' בר כוכבא 23, בני ברק מיקוד 67135